Justas

Jekaterina Kučinskienė

Judėjimo pagrindų mokytoja, Movement Vilnius įkūrėja, šokėja – Nacionalinio Operos ir Baleto teatro solistė, jogos mokytoja, dviejų vaikučių mama.

„20 metų buvau baleto sistemoje, galima sakyti stūmiau visas įmanomas fizinio pasirengimo ribas. Mano kūnas regis galėjo viską: buvo tvirtas, lankstus, galėjau atlikti aukščiausius šuolius, „patraukti“ ilgiausius solinius vaidmenis tiek klasikinio tiek modernaus baleto spektakliuose.
Tačiau „tobulo“ kūno ir preciziškai tikslių judesių formavimas turėjo nematomą – tamsiąją savo pusę. Visa, kas ne baletas, man rodėsi esą „neprofesionalu“ ir judesio požiūriu nepakankamai vertinga. Nenuostabu – nuo mažens buvau mokoma atsargiai ir įtariai žiūrėti į kitas judesio formas. Aukščiausio lygio baleto koledže Minske mums buvo draudžiama važinėti riedučiais, dviračiu, bėgti, ar paprasčiausiai laipioti į medžius. Buvo įtariai žvelgiama ir į kitus šokio žanrus ar fizinio parengimo sistemas. Buvome mokomi nedaryti nieko, kas potencialiai gali pakenkti mano specializuotų judesių ir raumenų struktūros sistemai. Tad galiausiai net tapdama geresne baleto šokėja aš tapau vis abejingesnė pačiam judesiui. Mane kamavo daugeliui baleto artistų būdingi (vadinamieji – specialybiniai) stuburo, kelių, pėdų ir čiurnų skausmai. Dar norėjau būti scenoje, tačiau vengdama veriančio skausmo „kitaip“ judėti beveik nenorėjau. Ne vienas gydytojas pažvelgęs į mano magnetinio rezonanso rezultatus stebėjosi kaip aš dar apskritai judu ir prognozavo liūdną ateitį.
Viskas pradėjo keistis tuomet, kai į mano gyvenimą, kartu su Justu, (ir nepaisant senų įsitikinimų) pasibeldė visa fizinių veiklų įvairovė. Pradėjau lipti į uolas, bėgti ilgus atstumus, slidėmis leistis nuo kalnų, mokytis judesio improvizacijos, bei man lig tol nepažinto „Lotynų Amerikos šokių“ žanro. Kartu su Justu tapome daugkartiniais Europos čempionatų vicečempionais, Pasaulio čempionatų finalininkais, daugelio prestižinių varžybų kviestiniais svečiais. Prasidėjęs pokytis tapo ypatingai aiškus ir įgavo pagreitį tuomet, kai susipažinau su Ido Portal mokomais judėjimo principais ir pačiu požiūriu į judesį. Žinių visuma ir įsisąmoninta judesio kompleksiškumo prigimtis leido man savo pačios kūną tarsi pažinti iš naujo, o su tuo – atgauti natūralų judesį be skausmo ir išorinio savęs vertinimo. Ido sistema man leido individualizuoti judesį, o fizinis pasirengimas tapo gyvu dinamišku procesu. Mano naujai surastas judėjimo būdas leido man laisviau judėti ir balete ir net tuomet, kai regis turėjau būti toliausiai nuo sporto – per du nėštumo laikotarpius.
Man sugrįžo judėjimo džiaugsmas. Dabar mano kūnas vėl tvirtas ir lankstus, tik šį kartą be skausmo ir pasirengęs ne vien scenai, bet ir tikriems gyvenimo iššūkiams.“